Implanty


Masz braki w uzębieniu? Chciałbyś móc pochwalić się pięknym i pełnym uśmiechem? Odczuwasz dyskomfort z powodu użytkowania ruchomej protezy? W takich przypadkach z pomocą przychodzą Implanty.

Implant jest tytanowym elementem, który wszczepiany jest w kość szczęki oraz żuchwy. Zastępuje on korzeń utraconego zęba. Pozwala on na wykonanie stałego uzupełnienia prostetycznego takiego jak korony, mostu bądź też pełnej rekonstrukcji zgryzu wówczas, gdy pacjent nie ma już ani jednego własnego zęba.

Podstawowym materiałem wykorzystywanym w implantologii jest tytan – jedyny jak dotąd wykryty pierwiastek, który z  jednej strony jest doskonale tolerowany przez organizm człowieka, z drugiej natomiast  jest na tyle wytrzymały, że z łatwością znosi obciążenia, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów.

Dzięki implantom możliwe jest:

Zalety odtwarzania utraconych zębów za pomocą implantów

 

Czy implanty są dobrym rozwiązaniem dla mnie ?

Tak jeśli:


W RAMACH SZEROKO POJĘTEJ IMPLANTOLOGII
MOŻEMY CI ZAOFEROWAĆ:

Konsultacja implantologiczna oraz przygotowanie planu leczenia - 00,00 PLN

Wszczepienie jednego implantu - 1 800,00 PLN
Zabieg ten polega na wszczepieniu jednego implantu w miejscu ubytku zębowego. Podana cena zawiera: wszczepienie implantu, koszt łącznika oraz późniejsze odsłonięcie implantu. Cena nie zawiera uzupełnienia protetycznego – korony porcelanowej.

Korona porcelanowa na implancie - 2 000,00 PLN PROMOCJA!
Korona porcelanowa stanowi element odbudowy zęba. To właśnie dzięki niej możliwa jest pełna rekonstrukcja usuniętego zęba. Oferujemy najwyższej jakości korony protetyczne wykonane z trwałego i solidnego materiału, który jednocześnie jest bezpieczny dla organizmu pacjenta.

Korona pełnoceramiczna na implancie - 2 000,00 PLN
Korona pełnoceramiczna stworzona jest na podbudowie z frezowanego komputerowo tlenku cyrkonu CAD/CAM lub technologią Procera. Daje ona lepszy efekt estetyczny niż korona porcelanowa, jednocześnie jest także bardziej trwała.

Mini - implanty (komplet 4 implantów natychmiastowych) + proteza - 6 000,00 PLN
Zabieg ten polega na wszczepieniu 4 Mini-implantów – cienkich „śrubeczek” wykonanych z tytanu, które wkręca się w kość żuchwy szczęki dolnej. 4 mini-implanty zapewniają protezie pełną stabilność. Następnie w protezie pacjenta umieszcza się elementy mocujące.

Implant natychmiastowy (wszczepiany tuż po ekstrakcji) - 3 500,00 PLN
Nowoczesna stomatologia umożliwia wszczepienie implantu tuż po ekstrakcji zęba. Taki zabieg nie tylko jest dla pacjenta bardziej komfortowy ze względu na szybkie uzupełnienie braku ale także zapobiega zanikowi kości zębowej w miejscy ekstrakcji.

Łącznik pelnoceramiczny na implancie - 850,00 PLN

Dwa implanty z zatrzaskami kulkowymi i protezą - 5 000,00 PLN
Podana cena obejmuje dwa implanty z nadbudową z zatrzaskami kulkowymi oraz nową protezę.

Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą - 3 500,00 PLN
Zabieg ten umożliwia wprowadzenie wszczepów w trudnych warunkach anatomicznych, zwłaszcza w bocznych odcinkach w obrębie szczęki.

Podniesienie dna zatoki w trakcie zabiegu wszczepienia implantu - 1 500,00 PLN
Zabieg ten polega na podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą przy okazji wszczepienia implantów.

Podniesienie dna zatoki metodą zamkniętą – osteotomowi - 500,00 PLN
Procedura zamkniętego podniesienia zatoki szczękowej służy do odbudowy zanikłego lub uszkodzonego wyrostka zębodołowego zatoki szczękowej.

Rozszczepienie wyrostka zębodołowego - 2 500,00 PLN
Zabieg rekonstrukcji kości w odcinkach bocznych żuchwy (szczęki dolnej). Zabieg ten stanowi przygotowanie do zabiegu implantologicznego.

Belka Doldera do utrzymania protezy całkowitej - 1 800,00 PLN
Leczenie implantoprotetyczne bezzębia przeprowadzane protezami ruchomymi kotwiczonymi na implantach. Łączniki zakończone są dolutowaną lub dolaną do nich belką zwaną belką Doldera.

Osteodystrakcja - 5 000,00 PLN
Metoda rekonstrukcji kości w dowolnym odcinku przy pomocy osteodystraktorów.

Autoprzeszczepy - 2 500,00 PLN
Zabieg polega na pobraniu materiału do regeneracji kości z bródki lub kąta żuchwy. Pozwala na ograniczenie stosowania preparatów pochodzenia zwierzęcego nie mniej jednak jego minusem jest pozostawienie niewielkiej ranki w okolicy pobrania materiału.

 

WARTO WIEDZIEĆ

Wskazaniem do wszczepienia implantów są wszelkie braki w uzębieniu.  Implanty można wszczepiać wszystkim osobom dorosłym (kości szczęki muszą być całkowicie ukształtowane), których stan zdrowia określa się jako „ogólnie zdrowy” i posiadają one odpowiednią ilość kości (prawidłowa, zdrowa tkanka kostna stanowi podłoże dla wszczepu) w miejscy planowanego wszczepienia. Istnieje niewiele przeciwwskazań, które wykluczają możliwość implantologii u danego pacjenta.

Należy jednak wiedzieć, że przebyte oraz obecne choroby mają duży wpływ na powodzenie leczenia. Nieustabilizowana cukrzyca, choroby nowotworowe, choroby krwi, osteoporoza, oraz inne poważne schorzenia mają negatywny wpływ na proces osteointegracji (wgajania implantu) i gojenie ran.

Jeżeli pacjent nie posiada dostatecznej ilości zdrowej kości w miejscu planowanego wszczepienia przed przystąpieniem do zabiegu implantacji przeprowadza się u niego zabieg mający na celu wszczepienie kości, w której osadzony będzie implant.

Zagrożenia związane z zabiegiem implantacji

Pomimo, iż rozwój stomatologii sprawił, że zabieg implantacji jest praktycznie w 100% bezpieczny dla pacjenta tak jak każdy zabieg medyczny wiąże się on z pewnym ryzykiem.  Powikłania, które mogą pojawić się po zabiegu to:

Powyższe powikłania należą do grupy najcięższych. Pozostałe nie wiążą się z poważnymi problemami zdrowotnymi pacjenta.

Prawidłowo wykonany zabieg wszczepienia implantów, przy korzystnych warunkach ogólnych oraz panujących w jamie ustnej nie niesie zazwyczaj żadnego ryzyka dla zdrowia pacjenta!

Pełny zakres nowoczesnej stomatologii:

Implanty, wybielanie zębów, Stomatologia zachowawcza, higiena i profilaktyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, protetyka stomatologiczna, stomatologia dziecięca, dermatologia estetyczna.

Akceptujemy płatności kartami:

główna | gabinet | usługi | lokalizacja | kontakt
© 2009-2010 Protodens